Blog o łazience i nie tylko - Polski Producent Mexen

Korek do umywalki z przelewem czy bez?

Być może to banał, ale korzystanie z umywalki w sposób komfortowy jest możliwe, gdy wyposażysz ją w odpowiedni korek umywalkowy!

WC i bidet – ile miejsca jest potrzebne, aby stworzyć funkcjonalną łazienkę?

Planując aranżację łazienki, szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, tak aby zapewnić komfort użytkowania i funkcjonalność wnętrza. Szczególnie,

WC kompakt czy podtynkowy – który z nich wybrać?

Jeżeli chcesz, aby Twoja łazienka lub ubikacja była zarówno funkcjonalna, jak i elegancka, poświęć chwilę czasu na jej zaplanowanie.

Wentylator łazienkowy — jaki wybrać?

Wentylator łazienkowy jest istotnym elementem zapewniającym odpowiednią cyrkulację powietrza oraz usuwanie wilgoci z łazienki.

Na jakiej wysokości grzejnik łazienkowy sprawdzi się najlepiej?

Wybór odpowiedniej wysokości i miejsca instalacji grzejnika łazienkowego może mieć istotny wpływ nie tylko na komfort cieplny, ale także na prawidłową pracę systemu grzewczego oraz estetykę pomieszczenia. 

Jak odpowietrzyć grzejnik łazienkowy? Porady eksperta

Odpowietrzenie grzejnika łazienkowego należy do bardzo ważnych czynności w przypadku nieprawidłowej pracy kaloryfera.

Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

W naszej strefie klimatycznej okres grzewczy trwa stosunkowo długo.

Baterie do wanny wolnostojącej — co wybrać?

Wanna wolnostojąca to eleganckie i nowoczesne rozwiązanie, które sprawi, że Twoja łazienka nabierze luksusowego charakteru. 

Jak wymienić baterię w umywalce?

Wymiana baterii w umywalce może wydawać się czynnością nieco skomplikowaną, jednak w rzeczywistości nie jest to wcale takie trudne.

Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?

Grzejniki elektryczne to urządzenia, które przekształcają energię elektryczną w ciepło za pomocą różnych metod i technologii.

Grzejnik elektryczny - jaki wybrać?

Grzejniki elektryczne to urządzenia grzewcze, wykorzystujące energię elektryczną do produkcji ciepła.

Jak odkamienić deszczownicę prysznicową?

Osadzający się w armaturze łazienkowej kamień to naprawdę spory problem, który może utrudnić korzystanie z akcesoriów, takich jak deszczownica czy słuchawka prysznicowa. Czasami okazuje się, że nawet regularne czyszczenie łazienki nie wystarczy, aby pozbyć się kamienia. 

Jaki podkład pod panele winylowe?

Panele winylowe sprawdzają się doskonale, jako nowoczesna metoda wykończenia podłogi Wielu klientów ceni je za to, że można je układać samodzielnie, jednak należy zwrócić uwagę także na to, że niezwykle ważnym elementem podczas ich instalacji jest zastosowanie odpowiedniego podkładu pod panele winylowe. Jaki podkład sprawdzi się najlepiej? O tym w dalszej części tekstu.

Jak układać panele winylowe?

Montaż paneli winylowych jest procesem niezwykle prostym, dzięki czemu wiele osób radzi sobie z nim bez pomocy fachowców. Warto jednak przed przystąpieniem do pracy zapoznać się z kilkoma praktycznymi wskazówkami, które pomogą osiągnąć zamierzony efekt.

Czym ciąć panele winylowe?

Zarówno panele laminowane, jak i panele winylowe charakteryzują się wysoką trwałością i estetycznym wyglądem. Ich dodatkowym atutem jest to, że mogą być one układane samodzielnie. Do tego procesu potrzebne będą jednak niezbędne narzędzia, dzięki którym dotniesz deski do potrzeb.

Jak przykleić lustro do płytek?

Mocowanie lustra w łazience może być szybkie i bezproblemowe. 

Miska WC z kołnierzem czy bez?

Wybór odpowiedniej miski WC to kwestia nie tylko estetyki, ale także funkcjonalności.

Czy panele winylowe nadają się do łazienki?

Panele winylowe należą do coraz chętniej wybieranych materiałów, stanowiących okładzinę podłogi w łazience.

Jak dobrać idealne lustro do łazienki?

Tak naprawdę mało kto z nas zastanawia się nad tym, że należy poświęcić nieco czasu, aby odpowiednio dobrać lustro do łazienki. Warto pamiętać o tym, że powinno ono pasować nie tylko do stylu, ale także i do wielkości łazienki. Lustro łazienkowe pełni bowiem funkcję nie tylko praktyczną, ale również estetyczną, może mieć wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Współczesny rynek artykułów łazienkowych dostarcza nam szereg możliwości, jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego lustra, zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru, a nawet sposobu wykończenia.

Lustra łazienkowe duże czy małe?

Trudno jest sobie wyobrazić funkcjonalnie wyposażoną łazienkę bez wiszącego w niej lustra. To jeden z podstawowych elementów niezbędnych podczas codziennego korzystania z łazienki. Jego obecność jest absolutnym must have, niezależnie od wielkości pomieszczenia. Wybierając idealne lustro, warto kierować się nie tylko panującą aktualnie modą, ale także dopasować je do stylu i wielkości łazienki. Dzięki temu stanie się nie tylko elementem funkcjonalnym, ale będzie dodatkowo pełniło funkcję dekoracyjną.